3Sayın Destekçimiz,

Kocaeli Üniversitesi Etik Kurulu’nun etik özensizlikle suçladığı, Rektör’ün buna dayanarak uyarı cezası verdiği Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’na aynı araştırması için Türkiye Biyoetik Derneği Araştırma Etiği Ödülü verdi.

İnsan sağlığını üstün tutan bilimsel araştırmaları dolayısıyla Türkiye Biyoetik Derneği ‘’ARAŞTIRMA ETİĞİ ÖDÜLÜ’’NE HAK KAZANMIŞTIR. 12 Ekim 2012, Türkiye Biyoetik Derneği

En içten saygılarımızla.

bioetik_odul

EGEÇEP- Yaşam Savunusu Bilim Ödülü Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu'na...

egecep_k

Ege Çevre ve Kültür Platformu 2011 Yaşam Savunusu Bilim Ödülü 25 Şubat 2012 tarihinde yapılan bir törenle Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’na verildi.

Ege Çevre ve Kültür Platformu Yürütme Kurulunun önerisi ve Temsilciler Kurulunun kararı ile  “ 2011 Yaşam Savunucusu” seçilen ve ödüle değer bulunan Onur Hamzaoğlu’nun ödül gerekçesi:

“Dilovası’nda yaptığınız bilimsel çalışmayla, o yörenin canlılar için nasıl riskli bir yaşam alanı haline geldiğini göstermeniz nedeniyle yılın Yaşam Savunucusu Ödülüne layık görüldünüz.”

biçiminde ifade edildi.

Ankara Or-An Rotary Kulübü 2011-2012 Dönemi Mesleki Hizmet Ödülü  Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’na verildi. Ödül plaketinde: “Topluma hizmeti prensip edinerek, ciddi çevre ve sağlık konularında yaptığınız özverili ve başarılı çalışmalar nedeniyle bu ödüle layık görüldünüz. Sorumlu bir bilim adamı olarak yaptığınız çalışmaların devamı dileği ile.” İfadesi yer aldı.

Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü Prof.Dr. Onur Hamzaoğlu’na verildi.

2011 yılı TTB Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü, Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu'na verildi. Hamzaoğlu, ödülünü 3 Kasım 2011 akşamı Ankara'da Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen Nusret Fişek Etkinlikleri'nde aldı.
Türkiye’de Halk Sağlığı bilim alanının kurucusu Prof.Dr. Nusret Fişek’in 1990 yılında ölümünün ardından TTB tarafından düzenlenen ödül, 21 yıldır jüri tarafından seçilen adaylara veriliyor.
Ödül jürisi gerekçesini;
“2011 yılı Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü; “halk sağlığı felsefesinin, halk sağlığı camiası, sağlık ortamının tüm bileşenleri ve topluma yaygınlaştırılmasına yönelik akademik, hizmet, yayın ve meslek örgütü faaliyetleri; halk sağlığı ile ilgili çeşitli konularda yapmış olduğu araştırmalar ve araştırmaların toplumla paylaşılması; yine son yıllarda Kocaeli Dilovası’nda çevre sorunlarının halkın sağlığına olan etkisi ile ilgili yürüttüğü çalışmalar ve sonuçlarının toplumla paylaşılması benzeri toplumcu, halk sağlığı duruşu nedeniyle” Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’na verilmiştir”
ifadesiyle kamuoyu ile paylaştı.